Witaj na stronie Amazonek w Stargardzie
Rozlicz się sam !!!
Pobierz aplikację za darmo lub wypełnij online i przekaż 1,5 % podatku organizacji która działa na rzecz kobiet po mastektomii.
Materiał promocyjny został współfinansowany ze środków finansowych pochodzących z 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych
91 577 07 09 amazonki_stargard@wp.eu KRS: 0000162301
Wypełnij PIT on-line i przekaż 1,5%

Aktualności

Dolny Śląsk i okolice 16.10. – 21.10.2022 r.

Stargardzkie „Amazonki” zorganizowały wraz z Biurem Podróży WONDERTOURS  i  firmą przewozową SZURGOT, pięciodniową wycieczkę po Dolnym Śląsku i okolicach.

Po porannej zbiórce udaliśmy się wraz z  Panem Zbyszkiem ( wspaniałym kierowcą, który towarzyszył nam przez cały czas trwania wycieczki ) do Wrocławia.

Podczas pieszej wycieczki po Starym  Mieście i średniowiecznych ulicach Ostrowa Tumskiego – najstarszej części miasta –podziwialiśmy wrocławski rynek z ratuszem, Jatki na których umieszczone są posągi zwierząt rzeźnych.

Atrakcją były również odnajdywane wrocławskie krasnale.

Następnie udaliśmy się na pokaz „tańczącej”  Fontanny Multimedialnej, zobaczyliśmy również Halę Stulecia obiekt wpisany na listę UNESCO i stalową Iglicę  , najbardziej rozpoznawalny symbol Wrocławia.

Następnego dnia udaliśmy się do Skalnego Miasta do Adrspach w Czechach.

Skalne Miasto to kompleks skalny, który zachwyca widokiem jezior o szmaragdowym kolorze, wodospadami, pięknymi skałami i grotami.

Po zwiedzeniu Skalnego miasta pojechaliśmy zobaczyć jak warzy się oryginalne piwo w jednym z najstarszych klasztornych browarów w Czechach „OPAT”.

Browar  „OPAT”  nawiązuje swoją nazwę do dawnych założycieli browaru – Zakonu Benedyktynów. Wizyta w browarze zakończyła się degustacją tutejszych piw.

Kolejnego dnia wyruszyliśmy do Kopali Złota w Złotym Stoku. Jest to dawna kopalnia złota i arsenu. Zdjęcia znajdujące się na terenie kopalni obrazują historię górnictwa w Złotym Stoku.

Tutaj zaczęła się prawdziwa podziemna przygoda. Pani Przewodnik opowiedziała wiele tajemniczych historii związanych z tym miejscem.

Trasa to około 1,5 km korytarzy starej kopalni „Gertruda i sztolni „Czarna” z unikatowym podziemnym wodospadem.

Następnie udajemy się do Wambierzyc miejscowości zwanej dolnośląskim Jeruzalem.

Bazylika z relikwiami św. Jana Pawła II oraz drewnianą figurką Matki Boskiej Wambierzyckiej, kilkanaście bram odwzorowujących podobne obiekty w Jerozolimie.

Czwartego dnia udaliśmy się do jednego z trzech największych zamków w Polsce na Zamek Książ w Wałbrzychu.

Przewodnik oprowadził i opowiedział o barokowych wnętrzach zamkowych, które posiadają 400 pomieszczeń. Poznaliśmy także historię rodu Hochbergów oraz księżnej Daisy.

Następnie udaliśmy się do pobliskiej Palmiarni. Jest to jeden z najstarszych obiektów tego typu w Polsce. Wybudowany w latach 1911-1913 z polecenia Henryka XV von Pless. Tak naprawdę był to zimowy Ogród Daisy. Przez cały rok ogrodnicy sprowadzeni z Anglii dbali o rośliny . Są tu drzewa cytrusowe, pomidory i zioła oraz dużo kwiatów i roślin.

Jest tu ponad 250 gatunków roślin z całego świata. Dodatkową ciekawostką jest fakt, iż ścianki od wewnątrz pokrywa tuf wulkaniczny sprowadzony z Etny.

Kolejnym obiektem , który zwiedziliśmy to pocysterski kompleks klasztorny nazwany „Europejską Perłą Baroku” w Krzeszowie.

Następnie przejazd do Karpacza tam wizyta w świątyni Wang. Wybudowanej w Skandynawii w okresie średniowiecza, a przeniesionej do Karkonoszy w XIX w.

W dalszej części udaliśmy się do Szklarskiej Poręby , gdzie zobaczyliśmy najpiękniejsze w Karkonoszach wodospady  Kamieńczyk i Szklarkę.

Na zakończenie wycieczki pojechaliśmy odwiedzić Zgorzelec – miasta, które wspólnie z Goerlitz nazwane jest „Miastem-Europą”. Spacer po mieście i ostatnie pamiątkowe zdjęcie na zakończenie wspaniałej przygody.