Witaj na stronie Amazonek w Stargardzie Szczecińskim
Rozlicz się sam !!!
Pobierz aplikację za darmo lub wypełnij online i przekaż 1 % podatku organizacji która działa na rzecz kobiet po mastektomii.
Materiał promocyjny został współfinansowany ze środków finansowych pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych
91 577 07 09 amazonki_stargard@wp.eu KRS: 0000162301
Wypełnij PIT on-line i przekaż 1%

Aktualności

Dzień Otwarty – Finał Akcji – Październik Miesiącem Walki z Rakiem.

Na zakończenie działań w ramach Akcji Październik – Miesiącem Walki z Rakiem zorganizowano Dzień Otwarty. Spotkanie odbyło się w Ośrodku Wsparcia „Skrawek Nieba” Stowarzyszenia Amazonek „ Stokrotka”.
Zorganizowanie Dnia Otwartego miało na celu zapoznanie z działalnością organizacji, przybliżenie metod i form wsparcia jakie w ośrodku  oferujemy.
Każdy z gości miał sposobność  uczestniczenia w zajęciach terapeutycznych, poznać, porozmawiać i poćwiczyć z kobietami – członkiniami stowarzyszenia.
W spotkaniu wzięła udział Wicestarosta Iwona Wiśniewska, Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia  Starostwa Powiatowego Małgorzata Złotek, Kierownik referatu ds. zdrowia, wspierania rodziny i osób niepełnosprawnych, współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz bezpieczeństwa i porządku publicznego z Urzędu Miejskiego w Stargardzie Wiesława Maksel, Lekarz Ginekolog Józef Janowski, Panie z Wydziału Promocji Powiatu , mediów lokalnych no i oczywiście Stokrotki..
Członkinie stowarzyszenia rozmawiały na temat życia kobiet po zabiegu mastektomii oraz o tym, jak wielkie znaczenie ma dla nich uczestniczenie we wspólnych zajęciach.
Zaprezentowano dwie formy aktywności:
Taniec Terapeutyczny – prowadziła Natalia Kowalczyk – Instruktor TT . Zajęcia w Stowarzyszeniu odbywają się cyklicznie od czerwca. To bardzo odprężająca forma spędzania wolnego czasu.Dobroczynna dla ciała i dla ducha. Taniec Terapeutyczny odpręża, uczy świadomości własnego ciała.
Gimnastykę na wesoło  – prowadziła Ewa Kmita – koordynator rehabilitacji Amazonek – terapia ruchowa z elementami ćwiczeń na spostrzegawczość, koordynację ruchu, równowagę,  wzajemne masażyki, ćwiczenia oddechu, a nawet gimnastyka mięśni gałek ocznych. Zajęcia na których wzmacniane jest ciało, ale również umysł.

Zaprezentowane formy są tylko dwoma  z wielu  zajęć jakie w naszym ośrodku są realizowane.

Dzięki aktywności fizycznej nasze członkinie zachowują  sprawność, mają więcej sił, energii, spotykają się wzajemnie, częściej się uśmiechają, są zdrowsze i szczęśliwsze. Po prostu WALCZĄ.W spotkaniu uczestniczyła również Agnieszka Grzywniak – przedstawicielka Stowarzyszenia Sztuk Walki  Berserker’s Team.   . Zainaugurowany został wspólny projekt pt.  „Wojownicy – wojowniczkom”.