Witaj na stronie Amazonek w Stargardzie Szczecińskim
Rozlicz się sam !!!
Pobierz aplikację za darmo lub wypełnij online i przekaż 1 % podatku organizacji która działa na rzecz kobiet po mastektomii.
Materiał promocyjny został współfinansowany ze środków finansowych pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych
91 577 07 09 amazonki_stargard@wp.eu KRS: 0000162301
Wypełnij PIT on-line i przekaż 1%

Aktualności

Finał XIII Powiatowego Miesiąca Walki z Rakiem i Promocji Zdrowia 2017

Po raz XIII w naszym mieście i powiecie prowadzone są różne działania, które przypominają naszej społeczności, że ” Twoje Zdrowie zależy tylko od Ciebie”.
27 maja 2017 roku odbył się XIII Finał Powiatowego Miesiąca Walki z Rakiem i Promocji Zdrowia.
W tym roku Imprezę swoim patronatem objęła Pani Starosta Iwona Wiśniewska. Festyn zorganizowano na terenie Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie. Zainteresowaniem mieszkańców cieszyły się bezpłatne badania i porady zdrowotne.Wykonywano badania: spirometryczne, badania stanu kości czyli osteoporozy, poziom cukru we krwi, ciśnienia krwi. Można było dowiedzieć się jak samodzielnie badać piersi, była czynna pracownia mammografii w stargardzkim szpitalu. Odwiedzający mieli możliwość zapoznania się z działaniem defibrylatora AED. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna zorganizowała loterię z pytaniami o tematyce zdrowotnej.
Za prawidłową odpowiedź na pytanie uczestnicy otrzymywali różne gadżety.
Pani dietetyk prowadziła badanie BMI, składu masy ciała określając bieg biologiczny badanej osoby.


Oficjalne podsumowanie XIII Powiatowego Miesiąca Walki z Rakiem i Promocji Zdrowia odbyło się w Sali Kominkowej w Młodzieżowym Domu Kultury z udziałem Starosty Pani Iwony Wiśniewskiej , V-ce Starosty Pana Waldemara Gila, Członka Zarządu Powiatu Pani Agaty Łuckiej. Na uroczystość przybył również Radny Rady Powiatu Józef Stachowiak, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Stargardzie Pani Agata Kmieć – Łuciuk, Komendant Policji w Stargardzie mł.inspektor Robert Nowak,Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny Jacek Paczewski, Dyrektor MDK Pani Elżbieta Szumska, Dyrektor DKK Pan Stanisław Bartniczak.


Podsumowanie działań PMWzRiPZ uświetniły występy artystyczne w tym: Orkiestry Dętej Domu Kultury Kolejarza, Zespół Wokalny „Layla” z MDK.
Panie ze Stowarzyszenia Amazonek ” Stokrotki” zaprezentowały opowieść ruchową do piosenki ” Nie jesteś sama”,do której słowa napisał syn Amazonki – Marzeny, która wykonała wokal,  Amazonki zaprezentowały układ, którego m.in. uczyły się na zajęciach  Tańca Terapeutycznego.


Stowarzyszenie Amazonek ” Stokrotka było głównym organizatorem XIII Powiatowego Miesiąca Walki z Rakiem i Promocji Zdrowia wraz ze Starostwem Powiatowym. .
Każda Gmina w Powiecie Stargardzkim  przez cały miesiąc na swoich terenach  prowadziła różne działania o charakterze prozdrowotnym i profilaktyki raka piersi.
Przez cały miesiąc organizowane były PRELEKCJE w Szkołach. Szkolenia wraz z warsztatami nauki samobadania piersi prowadził lekarz ginekolog Józef Janowski razem
z Amazonkami. Miasto Stargard ufundowało dla dziewcząt III klas gimnazjalnych w Stargardzie  różowe saszetki z napisem: ” ” Twoje Zdrowie zależy tylko od Ciebie”