Witaj na stronie Amazonek w Stargardzie
Rozlicz się sam !!!
Pobierz aplikację za darmo lub wypełnij online i przekaż 1,5 % podatku organizacji która działa na rzecz kobiet po mastektomii.
Materiał promocyjny został współfinansowany ze środków finansowych pochodzących z 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych
91 577 07 09 amazonki_stargard@wp.eu KRS: 0000162301
Wypełnij PIT on-line i przekaż 1,5%

Aktualności

Październik – miesiąc walki z Rakiem

RAK NIE CZEKA NA KONIEC PANDEMII

Można wykonać badania mammograficzne w mammobusie
– bardzo zachęcamy do tej formy profilaktyki raka piersi.
Terminy badań w mammobusie na terenie Powiatu Stargardziego :
01.10 – Oś. Zachód przy przychodni Zachód godz. 8.-14 Lux Med
02.10 – Oś. Zachód przy przychodni Zachód godz. 8.-14 Lux Med
04.10 – Suchań ul. Hlonda 1 przy Domu Kultury godz. 9- 17 Geneva Trust
06.10 – ul. Piłsudskiego 105, pętla na placu , Largo
ZBADAJ SIĘ I ZYSKAJ SPOKÓJ

RAK NIE POCZEKA NA KONIEC PANDEMII
Stowarzyszenie Amazonek „Stokrotka” wspólnie SANEPIDEM postanowiło przypomnieć o badaniach profilaktycznych raka piersi. W środę 20 października Stowarzyszenie gościło u siebie grupę uczennic z ZS nr 1. Tematem spotkania była informacja „Na czym polega profilaktyka raka piersi”. Lekarz pan Józef Janowski w sposób merytoryczny przedstawił uczennicom najważniejsze metody badań. Podstawową metodą, którą należy stosować od najwcześniejszych lat jest samobadanie piersi. Uczniowie otrzymali specjalne ulotki z opisem tej metody, a także praktycznie uczyły się wykrywania zmian na modelach piersi. Amazonki podzieliły się też swoimi doświadczeniami z walki z rakiem i jako żywy przykład zaświadczyły , że raka można pokonać. Ponadto lekarz przekazał informacje na temat pozostałych badań wczesnego wykrywania raka piersi: należą do nich: – samobadanie piersi przez kobietę – badanie lekarskie ( palpacyjne) przy każdej kontroli u lekarza rodzinnego i ginekologa – ultrasonografia / na zlecenie lekarza/ – mammografia – program przesiewowy dla kobiet w wieku 50 – 69 lat . Nie potrzeba skierowania i badanie jest bezpłatne. Badanie można wykonać w dowolnej placówce na terenie całego województwa i kraju lub w mammobusie. Badanie wykonywane jest dla kobiet, które nie chorowały na raka i upłynęło przynajmniej 2 lata od poprzedniego badania. Panie, które już poddane są leczeniu mają wykonywane badania wg wskazań lekarza. Kobiety w młodszym wieku również mogą wykonać badanie mammograficzne na podstawie skierowania od lekarza. Po zakończeniu prelekcji uczniowie postanowili zachęcić naszą społeczność dorosłą do troski o swoje zdrowie. Oto apel od młodzieży ZS Nr 1 z klasy 3 T T „ Nie bójcie się badać, może to uratować życie” „ Nie odkładaj badania na jutro!. ” Rak to nie wyrok, nie ma co ukrywać” „Wspierane kobiety są silniejsze w chorobie raka piersi!” „Regularnie się badamy! Nie Pękamy!” Nasza młodzież jest odważna i mądra. Już wie, że wczesne metody profilaktyki mogą uchronić nas przed ciężkim przebiegiem choroby. Rak wcześnie wykryty może być nawet w 100% wyleczalny. Dorośli posłuchajmy młodzieży. Róbmy badania.
PANDEMIA NAM NIE PRZESZKODZI.
SPOTKANIE ODBYŁO SIĘ Z ZACHOWANIEM WSZYSTKICH NORM SANITARNYCH