Witaj na stronie Amazonek w Stargardzie
Rozlicz się sam !!!
Pobierz aplikację za darmo lub wypełnij online i przekaż 1,5 % podatku organizacji która działa na rzecz kobiet po mastektomii.
Materiał promocyjny został współfinansowany ze środków finansowych pochodzących z 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych
91 577 07 09 amazonki_stargard@wp.eu KRS: 0000162301
Wypełnij PIT on-line i przekaż 1,5%

Aktualności

X edycja Powiatowego Tygodnia Walki z Rakiem i Promocji Zdrowia

31 maja 2014 na Rynku Staromiejskim odbyło się uroczyste podsumowanie jubileuszowej X edycji Powiatowego Tygodnia Walki z Rakiem i Promocji Zdrowia pod patronatem Starosty stargardzkiego Waldemara Gila. Jak każdego roku w działaniach na rzecz zdrowia i profilaktyki raka piersi wzięły udział wszystkie gminy naszego powiatu. Każda gmina przygotowywała dla swoich mieszkańców wiele różnorodnych przedsięwzięć, które służyły edukacji i profilaktyce nowotworowej oraz promocji zdrowia. W jubileuszowym tygodniu, który trwał praktycznie cały miesiąc szczególną uwagę zwróciliśmy na praktyczne stosowanie metod wczesnego wykrywania raka piersi, a przede wszystkim na badania mammograficzne. Koordynatorzy wszystkich gmin podjęli wyzwanie i dołożyli starań, aby jak najwięcej kobiet skorzystało z badań.

Wykonane badania mammograficzne:Gminy: Kobylanka – 57 pań, Stara Dąbrowa 85 pań, Marianowo 33, Chociwel 71, Ińsko 56, Dobrzany 72, Suchań 64, Dolice 25, gmina Wiejska Stargard Szczeciński 12, Gmina Miasto Stargard Szczeciński 110 pań. Łącznie w ramach X Tygodnia przebadało się w naszym powiecie 585 kobiet. Najwięcej kobiet zbadało się w mammobusie w gminie Stara Dąbrowa – 85 osób. Włodarze tej gminy otrzymali za swoją aktywność podziękowanie od organizatorów, pana wicestarosty oraz specjalne wyróżnienie od Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii, które wręczone było przez szefową Ośrodka Koordynacji Centrum panią Alicję Pelkowską. Specjalną nagrodę za aktywne działanie na rzecz profilaktyki raka piersi w gminie Stara Dąbrowa otrzymała wieloletnia koordynatorka Powiatowego Tygodnia pani Grażyna Bejenka. Nagrodą był wspólny wyjazd ze Stokrotkami na Ogólnopolski Zjazd Amazonek do Częstochowy.
Dla pań z gminy – miasta Stargard Szczeciński, które w dniu 31 maja wykonywały badania mammograficzne na Rynku Staromiejskim, też czekała nagroda – wyjazd do Częstochowy. Spośród pań, które w tym dniu wykonywały badania została wylosowana jedna osoba. Była to pani Helenka.
Na Rynku Staromiejskim oprócz mammobusu odwiedzić można było stoiska informacyjno – edukacyjne na temat szeroko rozumianej profilaktyki zdrowia- Amazonki – nauka samobadania piersi na fantomie, Państwowa Inspekcja Sanitarna – profilaktyka i przeciwdziałanie uzależnieniom, PSD – pomiary poziomu cukru i cholesterolu, ciśnienia tętniczego, WZOZ prowadził naukę pierwszej pomocy. Wiele informacji można było uzyskać od Klubu Abstynenta, firmy Forte oraz Firmy Ortofach. Zainteresowani mogli również zarejestrować się jako dawcy szpiku kostnego u przedstawicieli Fundacji DKMS.
Dziękujemy Muzykom Stargardzkiej Orkiestry Dętej, uczestnikom kół artystycznych z Młodzieżowego Domu Kultury za piękną oprawę artystyczną a także Dyrekcji oraz pracownikom MDK za użyczenie sprzętu nagłośniającego.
Punktualnie o godz. 12,00 Amazonki wraz z uczestnikami zgromadzonymi na Rynku Staromiejskim wypuściły 101 balonów z przesłaniem solidarności ze wszystkimi kobietami dotkniętymi chorobą raka piersi w całej Polsce pod hasłem „nie jesteś sama”.

STOWARZYSZENIE AMAZONEK „STOKROTKA” DZIĘKUJE PARTNEROM, SYMPATYKOM I PRZYJACIOŁOM ORAZ WSZYSTKIM UCZESTNIKOM, KTÓRZY WZIĘLI UDZIAŁ W DZIAŁANIACH POŚWIĘCONYCH PROMOCJI ZDROWIA W TYM ROKU, A TAKŻE Z ZAANGAŻOWANIEM TWORZYLI KOLEJNE EDYCJE POWIATOWEGO TYGODNIA WALKI Z RAKIEM I PROMOCJI ZDROWIA:

„Warto żyć, być, czynnie uczestniczyć w życiu społecznym i pomagać innym. Warto dawać motywację i siły na nowe jutro”

 

Leave a Reply