Witaj na stronie Amazonek w Stargardzie
Rozlicz się sam !!!
Pobierz aplikację za darmo lub wypełnij online i przekaż 1 % podatku organizacji która działa na rzecz kobiet po mastektomii.
Materiał promocyjny został współfinansowany ze środków finansowych pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych
91 577 07 09 amazonki_stargard@wp.eu KRS: 0000162301
Wypełnij PIT on-line i przekaż 1%

Aktualności

XV Powiatowy Miesiąc Walki z Rakiem i Promocji Zdrowia w Domu Kultury Kolejarza

16 października w Domu Kultury Kolejarza w ramach XV Powiatowego Miesiąca Walki z Rakiem i Promocji Zdrowia
pod Honorowym Patronatem Starosty Stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej zorganizowano „Dzień Otwarty”
W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Stargardzkich Władz Samorządowych Vice Starosta Pani Joanna Tomczak, Prezydent Stargardu Rafał Zając i Vice Prezydent Ewa Sowa,
przedstawiciele władz organizacji pozarządowych Radna Miejska Pani Wanda Wysocka – Prezes Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Stargardzie, Pani Elżbieta Drobik – Prezes ” Stowarzyszenia Edukacja-Zdrowie- Aktywność” i Pani Adrianna Jankowska, która wygłosiła wykład nt.” Woda – źródło życia i zdrowia”.
No i oczywiście My – Stokrotki.
Prezes Stowarzyszenia Amazonek „Stokrotka”- Halina Gutowska  przybliżyła historię akcji i podziękowała wszystkim, którzy włączyli się w jej organizację


PROMOWALI RÓŻNE ASPEKTY ZDROWIA:

 1. Collegium Medyczne „Medica” – prezentacja pielęgnacji skóry, włosów i masażu limfatycznego.
  Można było skorzystać z konsultacji w zakresie profilaktyki i postępowania z obrzękiem limfatycznym , który często występuje u osób po mastektomii piersi. Panie podpowiadały jak dbać o skórę głowy, również podczas chemioterapii lub radioterapii.
 2. Komenda Powiatowa Policji, Państwowa Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna oraz Miejski Ośrodek pomocy Społecznej – punkt edukacyjny z narko i alkogoglami oraz informatory pomocy z MOPS, Pani udzielała informacji w zakresie przyznawania i wypłacania przewidzianych ustawą świadczeń z zakresu pomocy społecznej m.in. zasiłków stałych, okresowych, celowych i innych.
 3. Zespół Szkół nr 5 – degustacja zdrowej żywności – było bardzo smakowicie i pięknie.
 4. Zespół Szkół nr 2 – stoisko z fantomem do samobadania piersi, z fantomem do udzielania pierwszej pomocy, zdrowa żywność , porady i informacje .
  Pani Krystyna Kurek – pielęgniarka Medycyny Szkolnej wygłosiła wykład z zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
 5. „Spondylus” – zespół: fizjoterapeuta + podolog wraz ze sprzętem diagnostycznym, w ramach obecności specjalistów  przeprowadzone będą  bezpłatne badania aparatu ruchu oraz ocenę podologiczną. Konsultacje z pacjentami.
 6. „ACS Słuchmed” – badania słuchu w słuchobusie, prezentowanie materiałów (ulotek)  na temat słuchu, środki czystości potrzebne do aparatów słuchowych, ochronniki słuchu oraz najnowocześniejsze optymalne rozwiązania dla dzieci i dorosłych aby poprawić swoje słyszenie, a także prezentacje urządzeń, które przy aparatach słuchowych dodatkowo wspomagają słyszenie
 7. ALTRIX” –oferta dla osób z dysfunkcją wzroku, prezentacja lupy elektronicznej (w tym innowacyjna – mówiąca), maszyna brajlowska, monitor brajlowski, telefon udźwiękowiony, lokalizatory i nawigacje dla osób niewidomych, sprzęt codziennego użytku: ciśnieniomierze, termometry, zegarki, kalkulatory, gry planszowe dostosowane dla osób z dysfunkcją wzroku, plany tyflograficzne, oznaczenia, brajlowskieIMG_20191016_105347
 8. PCPR- poradnictwo w zakresie składania wniosków PEFRONIMG_20191016_105500
 9. Polski Związek Diabetyków– pomiar cukru i ciśnienia.
  IMG_20191016_105419

10. Narodowy Fundusz Zdrowia – porady i pomoc w zakładaniu Internetowego Konta Pacjenta NFZ
IMG_20191016_105443
11. Polski Związek Niewidomych Koło Terenowe Koło w Stargardzie – Wyroby Koła Aktywności Twórczej

 

12. Fundacja z  Nami Bezpieczniej – Pan Robert Sabadini – zaprezentował pokaz udzielania I pomocy z zastosowaniem defibrylatora.
Dziękujemy za profesjonalny wykład i działania praktyczne.

Całość wydarzenia odbywała się natomiast w scenerii obrazów autorstwa Ludmiły Sabadini. Dziękujemy za wniesione piękno w obrazach i za siłę, którą dają, wystawa pt. ” Siła Kobiety”.

I MY – Stowarzyszenie Amazonek ” Stokrotka w Stargardzie

 

Na zakończenie dnia Stokrotki wykonały pokaz TAI CHI – kilka ćwiczeń rozgrzewających oraz 1 formę. Było to bardzo relaksujące.
Dziękujemy naszej trenerce, która nas uczy tej sztuki i formy ruchu Pani Agnieszce Kłaczkowskiej.

Wszystkim, którzy  swój czas i byli obecni w Domu Kultury Kolejarza serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy Dyrektorowi Domu Kultury Kolejarza Panu Stanisławowi Bartniczak za umożliwienie przeprowadzenia wydarzenia.
Dziękujemy Pani Aleksandrze Zalewskiej-Stankiewicz za bezinteresowne wsparcie nas z mikrofonem.

ola

część zdjęć pozyskana ze str. https://www.facebook.com/PowiatStargardzkiOficjalnyProfilPowiatu

Informujemy również, że w ramach tegorocznej akcji, w stargardzkim szpitalu prowadzone były bezpłatne badania urologiczne i mammograficzne.

Badania mammograficzne dla kobiet 40 – 49 lat oraz 70+ / Poradnia mammografii A 27/ I Piętro

REJESTRACJA  w dniach 16 i 17 października  w godz 8,00 – 12,00 NR tel: (91) 578 92 88

 

Badania urologiczne dla kobiet i mężczyzn  w dniach  10 i 23 LISTOPADA  Rejestracja do wyczerpania limitu codziennie w godz. 8,00 – 14,00

Tel;  533 367 039