Witaj na stronie Amazonek w Stargardzie
Rozlicz się sam !!!
Pobierz aplikację za darmo lub wypełnij online i przekaż 1,5 % podatku organizacji która działa na rzecz kobiet po mastektomii.
Materiał promocyjny został współfinansowany ze środków finansowych pochodzących z 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych
91 577 07 09 amazonki_stargard@wp.eu KRS: 0000162301
Wypełnij PIT on-line i przekaż 1,5%

O Nas

Nasze Stowarzyszenie ma wdzięczną nazwę ” Stokrotka”. Członkinie to kobiety chore na raka piersi. Tworzymy łańcuch otwartych serc, życzliwych myśli i przyjaznych zachowań w walce z rakiem. Pomagamy sobie nawzajem w momentach kryzysowych. Prowadzimy pełną rehabilitację psychiczną i fizyczną dla amazonek i ich rodzin. Rozwijamy profilaktykę onkologiczna w środowisku. Dzięki tej grupie jesteśmy silne, optymistyczne i aktywne. Potrzebujemy Waszego wsparcia, aby żyć,działać dalej i dzielić się optymizmem.
Nasze motto: ” Nie bądź sama w walce z rakiem. Przeżywanie emocji z innymi nie zabija. Pomaganie jest piękne! ”

W celu niesienia pomocy w chorobie nowotworowej stworzyliśmy  Ośrodek Wsparcia „Skrawek Nieba”.
Jako organizacja OPP możemy się poszczycić tym, że w utworzonym Ośrodku  pomagamy kobietom chorym na raka piersi poprzez zapewnienie koniecznej rehabilitacji psychologicznej i fizycznej:

Manualny Drenaż Limfatyczny, Kompleksowa Terapia Obrzęku Limfatycznego, rękaw pneumatyczny, kompresjoterapia,
ćwiczenia usprawniające grupowe i indywidualne z wykorzystaniem sprzętu typu PUR ( podwieszki), rotor, piłki, laski, taśmy itp.
turnusy rehabilitacyjne, basen.
Zatrudniamy wykwalifikowanych terapeutów.
Prowadzimy szkolenia „ochotniczek” wolontariuszek z terenu całego województwa i tym samym współpracujemy z klubami w naszym województwie.
Jesteśmy prekursorem w organizowaniu profilaktyki raka piersi  na terenie całego powiatu. Prowadzimy spotkania edukacyjne, organizujemy badania mammograficzne dla kobiet w mieście i w gminach. Jako organizacja współpracujemy z władzami samorządowymi na terenie powiatu i województwa.
Za krzewienie profilaktyki w środowisku stowarzyszenie otrzymało honorowy dyplom uznania od Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii.

Proponujemy:

  • rehabilitację fizyczną (ćwiczenia gimnastyczne,basen, masaże) oraz możliwość profesjonalnej pomocy psychologicznej,
  • rozmowy indywidualne prowadzone przez Amazonki, „ochotniczki” i porady przez „telefon zaufania”,
  • możliwość konsultacji z lekarzem ginekologiem,
  • spotkania integracyjne, szkoleniowe i kulturalno-rozrywkowe, turnusy rehabilitacyjne, wyjazdy integracyjno-rehabilitacyjne,
  • popularyzowanie wiedzy w zakresie profilaktyki nowotworowej piersi w środowisku.

Rekonwalescencja zabiera zawsze trochę czasu i wysiłku. Bądź cierpliwa, okres choroby i rekonwalescencji u każdego przebiega inaczej, dlatego unikaj porównań z innymi. Włącz się aktywnie w proces leczenia i rehabilitacji z wiarą w powodzenie. Musisz uwierzyć sama w siebie. Uwierzyć, że można pokonać chorobę, a skutki leczenia zminimalizować. Jesteś w dalszym ciągu wspaniałą Kobietą, a przebyte cierpienia mogą Cię wzbogacić, pozwalając inaczej spojrzeć na swoje dotychczasowe życie i znaleźć w nim inne wartości. Jeżeli masz potrzebę kontaktu z lekarzem, rehabilitantem, psychologiem lub Amazonką, jeżeli masz pytania, które Cię nurtują, zgłoś się do Nas.

Kiedy będziesz już w pełni sił po przebytym leczeniu i rehabilitacji możesz pomagać innym osobom chorym i zdrowym poprzez aktywne uczestniczenie w działalności stowarzyszenia na rzecz osób dotkniętych chorobą oraz organizowanych akcjach podnoszących poziom wiedzy w społeczeństwie na temat chorób nowotworowych, a w szczególności raka piersi.

Pomagamy znaleźć powrotną drogę do normalnego życia.
NASZ ADRES: Plac Majdanek 7 ; 73-110 Stargard Szczeciński
tel. 91 5770709 i 509103841

ZAPRASZAMY !!!